Радио Милева
„Се' ми е забрането“

„Им пречи кога зборувам за нив“: Гоца Божиновска доби забрана од синот и снаата Бојана Родиќ

„Им пречи кога зборувам за нив“: Гоца Божиновска доби забрана од синот и снаата Бојана Родиќ
фото:гоца божиновска/инстаграм

Синот на српската пејачка Гоца Божиновска, Мирко Шијан и неговата избраничка Бојана Родиќ наскоро ќе добијат дете, а пејачката не крие колку е среќна и горда поради тоа.

Сепак, Гоца признава дека не смееме да открива ништо за односот и плановите на нејзиниот син и неговата идна сопруга, бидејќи, како што и самата истакнува, нејзиниот син и го забранил тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Goca Bozinovska (@gocabozinovska)

– Не можам да кажам ништо повеќе. Се уште не го знаеме полот на бебето. Побарајте ги Мирко и Бојана, па нека ви кажат, тие сега се посебно семејство. Повеќе не знам ништо, ниту какви се плановите, ниту што прават, затоа што им пречи кога зборувам за нив во медиумите. Сега, сè ми е забрането, дури и да се мешам во плановите и средувањето на собата на бебето. Сè уште не сум била во Тител, но треба да се организираме овие денови. Ќе биде празничен ручек за да можеме официјално да се сретнеме. Претежно сум во Краљево, а родителите на Бојана имаат разбирање за мене – открила пејачката за „Стар“, која планирала прва да биде домаќин на родителите на Бојана, но сепак оди во Тител да им побара снаа како српските обичаи диктираат.

Останати вести од Радио Милева