Радио Милева
трансформирана...

Им беше најдобра другарка на Сораја и нашиот Дарко-Спејко со кого беа задно во „Големиот брат“, а потоа преку ноќ исчезна: Барабара Шегетин денес не личи на себе (ФОТО)

Им беше најдобра другарка на Сораја и нашиот Дарко-Спејко со кого беа задно во „Големиот брат“, а потоа преку ноќ исчезна: Барабара Шегетин денес не личи на себе (ФОТО)

Јавноста ја запозна како  учесничка во реалното шоу „Големиот брат“, а македонската особено се заинтересира за  Барбара Шегетин, постарата сестра на Тина, која тогаш во шоуто му беше  девојка на нашиот Дарко – Спејко.

Двете старлети Сораје Вучелиќ и Барбара Шегетин ги излудеа мажите кога учествува во ова реално шоу во 2015 година.

По споменатата авантура таа се повлече од јавноста и јавната сцена, но сепак го привлекувашре вниманието на мажите на социјалната мрежа Инстаграм.

Барбара, која медиумите ја поврзуваа со колегата Ервин Мујаковиќ, често прикачува провокативни фотографии кои добиваа голем број лајкови и коментари.

Но неочекувано, старлетата преку ноќ исчезна од Инстаграм пред 9 години, иако набрзо си го врати профилот, на задоволство пред се на машката популација!

Интересно е што „трансформираната“ Барбара денес изгледа многу поинаку од пред 7 години кога ја видовме во „Големиот брат“. Таа во меѓувреме ги смалила усните.

„Ми беше одвратно. Кога бев дете, ми беше интересно. Имав 23 години кога првпат ставив хијалуронска киселина. Со текот на времето, мојата усна се искриви. Повеќе не би препорачала никому да ги зголемува усните“ – изјави тогаш Барбара за хрватските медиуми.  Сораја, не ја спомена!

Фото: Инстаграм принтскрин/barbara__segetin

Останати вести од Радио Милева