Радио Милева

Илда Шаулиќ со три збора ја прокоментира наводната врска меѓу нејзиниот брат и Александра Младеновиќ

Илда Шаулиќ со три збора ја прокоментира наводната врска меѓу нејзиниот брат и Александра Младеновиќ
фото: ата имагес/немања николиќ/дамир дервишагиќ

Српските мидиуми веќе некое време пишуваат дека Александра Младеновиќ е во врска со синот на Шабан Шаулиќ, Михајло Шаулиќ.

Овие шпекулации започнаа откако Михајло се појави на роденденската прослава кај Александра.

Во „Амиџи шоу“ таа таинствено реагираше на написите истакнувајќи дека не се во врска, туку дека се блиски пријатели, но и дека не знае што може да се случи.

„Михајало е најдобар брат на светот“ само тоа можам да кажам вели Илда, а кога станува збор за шпекулациите за наводната врска меѓу Младеновиќ и нејзиниот брат, таа вели:

фото: ата имагес

„Шушка се шушка….“ кратко прокоментира Шаулиќ.

За потсетување, Михајло и Санала оваа година во јуни имаа закажно свадба, но тие ја раскинаа свршувачката.

Останати вести од Радио Милева