Радио Милева
малкумина знаат

Илда Шаулиќ откри за што не е способна: „Не научив ни после 20 години“

Илда Шаулиќ откри за што не е способна: „Не научив ни после 20 години“

Илда Шаулиќ е многу талентирана за музика, но игра тенис и тренира деца.

Сепак, таа откри дека една работа е надвор од нејзина контрола.

Таа неодамна во јавноста се појави со својот кум, шминкерот Душан Лазиќ Лаз и изјави дека не е многу талентирана за шминкање.

“Се шминкам понекогаш сама но, не сум умешна. Кумот ми се смее секогаш кога јас се средувам. А јас велам  дека треба да се срами што ништо не научив после 20 години. Навистина јас немам талент за тоа“, признала Илда Шаулиќ.

Фото: Принтскрин/Инстграм /ildasaulic

Останати вести од Радио Милева