Радио Милева

Игор Џамбазов е пред времето – има селфи со Здравко Чолиќ од пред 42 години (фото)

Игор Џамбазов е пред времето – има селфи со Здравко Чолиќ од пред 42 години (фото)
фото:изгор џамбазов/инстаграм/принтскрин

Многумина можат и тврдат дека го измислиле „селфито“ ама Игор Џамбазов извади фотографија стара 42 години и покжа дека бил пред сите, ма пред времето.

Тој периодов, својот Инстаграм најмногу го полни со заеднички фотографии со саканата Илина, а сега за промена изненади со таква од времето кога сите го паметат како Трајче дрварчето.

-Ај сега да видиме кој правел селфи со Здравко Чолиќ пред 42 години… Пишува Игор во осписот на црно-белата фотографија каде е заедно со група деца среќни што ќе имаат слика заедно со големата југословенеска музичка ѕвезда Здравко Чолиќ кој тогаш имал 27 години.

 

View this post on Instagram

 

Ај сега да видиме кој правел селфи со Здравко Чолиќ пред 42 години…

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on

„Легенда“, „Ти си пред времето“, „Еве кој го измислил селфито“, беа само мал дел од коментарите кои осамнаа за оваа досега невидена фотографија од едно далечно време.

Останати вести од Радио Милева