Лице в Лице
исповед на (в)љубениот...

Игор Џамбазов за разделбата со Илина: „Ова мораше да се случи, виновник е животот, а нејзината слика уште ми стои на ѕидот“ (ВИДЕО)

Игор Џамбазов за разделбата со Илина: „Ова мораше да се случи, виновник е животот, а нејзината слика уште ми стои на ѕидот“ (ВИДЕО)

Илина Арсова и Игор Џамбазов важеа за еден од најпопуларните парови кај нас. Постојано споделуваа дел од заедничките мигови на социјалните мрежи, се додека не се појавија проблемите во љубовта

За роденденот таа од Игор доби куфер за патување, па како што го добила, така го спакува и замина. привремено или засекегоаш, остана недоумица, дилема на која ниту таа самата се чини го нема одговорот. Не барем засега…

Она што остана јасно и познато е дека потоа македонскиот актер и шоумен Игор Џамбазов и нашата врвна алпинистка не се повеќе заедно.

Сега дефинитивно е крај за емотивната врска која последниве години беше под будното око на јавноста. За крајот на нивната љубов, Игор за првпат јавно зборува во најгледаниот естраден ТВ магазин „Backstage“, тврдејќи дека  дека виновник за распадот на врската едноставно не постои.

„Туѓината пуста да остане“ или… сепак има некој „ѓавол кој се крие во деталите“, останува да слушнете од прва рака од посилната половина или  ако сакате повеќе, онаа половина која остана дома – самиот Џамбазов (КЛИКНИ ТУКА):

Останати вести од Лице в Лице