Радио Милева

Игнасио од „Касандра“ обвинет за силување на познатата пејачка – нејзиното име ќе ве шокира!

Игнасио од „Касандра“ обвинет за силување на познатата пејачка – нејзиното име ќе ве шокира!

Тој го освои Балканот кон средината од последната деценија на 20-от век, кога се појави во серијата „Касандра“.

Главниот актер во серијата, Освалдо Риос остана запаметен како добар и лош, со оглед на тоа дека глумеше два лика во остварувањето.

Освалдо две децении по емитувањето на серијата и понатаму е заводник. Сега има 57 години, трипати застана на „лудиот камен“, двапати со актерки и еднаш со новинарка.

Она што остави дамка на неговата кариера е фактот дека беше обвинет за силување и тоа на познатата пејачка Шакира со која беше во врска.

-Тоа е смешно. Една од најголемите лаги кои се измислени. Самата Шакира изјавуваше дека кон неа сум се однесувал како принц, истакнува Риос, но сепак шпекулациите се уште кружат во јавноста.

Останати вести од Радио Милева