Вистаграм

Идеја за следен маникир: Седефести нокти – нежни и впечатливи во исто време

Идеја за следен маникир: Седефести нокти – нежни и впечатливи во исто време

Ако сте од оние што преферираат интересен маникир, тогаш оваа идеја може да ви го привлече вниманието.

Ова лето се забележува зголемен тренд на „бејзик“ бел маникир, мат лакови, но сепак има место и за светкавите нокти.

Седефест маникир пак е комбинација од овие трендови – изгледа нежно, а сепак има доза на сјај која ќе направи да се истакнете, барем кога е естетиката на рацете, односно ноктите во прашање.

Пастелни тонови кои се прелеваат во омбре ефект се совршен избор за актуелните месеци – изгледаат свежо и префинето. Ако сакате дополнителна доза сјај, можете да додадете и по некоја школка или пак светка.

Барајќи низ Инстаграм соодветни примери за овој популарен маникир, наидовме на еден корејски профил кој на совршен начин го прикажува трендот – погледнете ги нивните примери.

Ние не знаеме за кој да се одлучиме, а вие?

извор: точка.мк

Останати вести од Вистаграм