Живот и Стил
сопругите посебно ќе се израдуваат

ИДЕИ ЗА ПОДАРОК: Израдувајте ја вашата девојка, сопруга или мајка, дамите ќе бидат воодушевени

ИДЕИ ЗА ПОДАРОК: Израдувајте ја вашата девојка, сопруга или мајка, дамите ќе бидат воодушевени

Празниците се на врата. Ова е последен момент за купување подароци! Не знаете што да купите за вашата девојка, сопруга или мајка? Не грижете се, имаме неколку идеи за оригинални подароци

Божиќ е зад аголот, а сè уште немате божиќен подарок? Погледнете го нашиот водич и видете што да купите за вашата девојка, сопруга, мајка или пријателка. Сите жени ќе бидат воодушевени од овие изненадувања. Подготвивме многу интересни идеи.

Божиќни подароци за девојката

Се разбира, прстенот може да се поврзе главно со веридба. Доколку не сте спремни за таков чекор, на саканата личност можете да и подарите на пример обетки, нараквица со приврзоци или ланче. Забелешка – многу модели може да се персонализираат, па тоа ќе биде многу личен и уникатен подарок. Ако не накит, можеби чанта. Оваа сезона во мода се чантите, на пример во форма на круг. Вашата девојка ќе биде воодушевена кога ќе добие ваков додаток за Божиќ, дури и ако не е вљубеник во модните вести.

Идеи за божиќни подароци за сопругата

Под елката, во убаво спакувана кутија за сопругата, можете да ставите секси долна облека. Градник во комплет со гаќички или секси ноќница. Само треба да ја изберете вистинската големина! Уште една понуда на новогодишни подароци е накитот, како часовник нараквица или можете да купите и парфем. Сопругата сигурно ќе биде задоволна од таквиот подарок. На Бадник подарете и на вашата сакана секси штикли, практичен кожен паричник или фустан.

Божиќни подароци за мајка

Сè уште немате ништо за мама? Ви предлагаме да и подарите нешто универзално и во исто време корисно. Чанта ќе биде совршена! Можете исто така да вметнете паричник, привезок за клучеви, ракавици. Овој сет ќе им се допадне на дамите од сите возрасти. Одете на едноставни форми и пригушени бои, освен ако вашата мајка не сака да се истакнува. Тогаш подобро решение ќе бидат црвените, лакирани модели и додатоци со дезени.

Останати вести од Живот и Стил