Радио Милева

Иако го носеше најевтиниот фустан Ева Лонгорија блескаше на црвениот тепих во Кан (фото)

Иако го носеше најевтиниот фустан Ева Лонгорија блескаше на црвениот тепих во Кан (фото)

Сјајниот златен фустан со траки потекнува од еден бутик на авенијата Мелруз, а актерката Ева Лонгорија  многумина  ја прашуваа кој е  дизајнерот.

Актерката Ева Лонгорија (47) оваа година присуствуваше по 17 -ти пат во Кан, и  докажа дека не мора да  потрошите многу пари за да изгледате фантастично. На нејзиното прво доаѓање  на црвениот  тепих на тој славен француски настан во 2005 година, таа дојде во фустан од 40 долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PANORAMA PLUS (@panorama.plus)

„Немав поим што е Кан“, откри актерка за „People“.

За незиниот тогашен  моден настап, на црвениот тепих вели дека никој не би знаел колку чини фустанот а дека е до жената како го носи, а не до фустанот и парите.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/panorama.plus

Останати вести од Радио Милева