Мегафон

И „Тропико бенд“ со концерт во Скопје

И „Тропико бенд“ со концерт во Скопје
По концертот во белградска „Комбанк Арена“ пред 20.000 посетители, мочињата од српската фолк-поп атракција „Тропико бенд“ највија гостување и во Скопје. Дружбата со македонската публика е закажана на 28 април, со почеток во 21.00 часот во ВИП Арената “Борис Трајковски”.

Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од 1 март, а концертот, како што велат организаторите „Скај мјузик“, ќе биде незаборавно аудио-визуелно доживување, односно одлична двочасовна свирка, во која присутните ќе ги слушаат најголеми хитови на бендот како: “Мислиќу на тебе”, “Све моје зоре”, “Заувек твој”, “Параноја”…