Радио Милева
Богата декорација

И таа се приклучи во низата познати кои ја покажаа новогодишната елка: Празнично и светкаво во домот на Каролина Гочева (фото)

И таа се приклучи во низата познати кои ја покажаа новогодишната елка: Празнично и светкаво во домот на Каролина Гочева (фото)
фото:стефан рајхл/каролина гочева/инстаграм принтскрин

Од почетокот на ово месец декември, многимина се зафатија со украсување на домовите во предпразничен, новогодишен амбиент.

Досега видовме многу елки и украси и во домотивте на познатите кои не пропуштаат да бидат во низата меѓу сите и да покажат како изгледа новогодишната магија во нивниот дом.

фото:каролина гочева/инстаграм принтскрин

И нашата позната поп пејачка Каролина Гочева, како и секоја Нова Година, така и оваа откако го украси новогодишното дрво и ги ги вклучи сијаличките, време беше да го земе мобилниот и да направи неколку „стори“ на Инстаграм за пред своите следбеници.

фото:каролина гочева/инстаграм принтскрин

Огромната елка е украсена богато, а покрај ваквиот амбиент секако оди и музика како неизоставен дел во амбиентот за уште подобро расположение.

Останати вести од Радио Милева