Радио Милева
Лејди Гага од Шумадија

И Србите добија свој Бетмен: Таа се појави на „Ѕвездите на Гранд“, а тие ја нарекоа лилјакот од Лазаревац! (ФОТО+ВИДЕО)

И Србите добија свој Бетмен: Таа се појави на „Ѕвездите на Гранд“, а тие ја нарекоа лилјакот од Лазаревац!  (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Ранковиќ (27) од Лазаревац, со нејзиниот необичен стајлинг, привлече големо внимание во “Ѕвездите на Гранд”, а нејзината изведба предизвика многу различни коментари.

Додека Ранковиќ пееше, Марија Шерифовиќ не можеше да скрие колку е незадоволна од нејзината изведба, та потоа смеејќи  се прокоментира дека Јелена облекла “костим од лилјак”.

Јелена Карлеуша беше многу поостра:

Интересен, “дарк” стил. Морам да ти кажам дека пеењето не беше сјајно.Секоја година имаме две, три девојки во конкуренција, кои се привлечени со вака  екстравагантен стил. Но ти не беше добра во пеењето. Нема да направиш никаков напредок, дури и со овој стил, бидејќи времето на Lady GaGa оддамна помина“ – и рече Карлеуша.

 

Останати вести од Радио Милева