Радио Милева
„најтрауматично ми беше што синот ме гледаше“

„И пукнаа силиконите, падна од тераса и прележа корона“: Пејачката 2020та година сака да ја избрише од сеќавањата

„И пукнаа силиконите, падна од тераса и прележа корона“: Пејачката 2020та година сака да ја избрише од сеќавањата
фото: љубомир тозев/ рас србија

Пејачката Јелена Костов 2020та година нема да ја памети поубаво.

Прво, таа имала проблеми со силиконите поради што завршила на операција, па добила корона која траела два месеци, а  на крајот паднала од тераса во нејзината викендичка.

„Дефинитивно, најлошиот период е зад мене, не е поврзано со короната. Преживеав пад од голема височина, се повредив многу лошо. Се уште не е се во ред, но се надавам дека ќе биде. Треба многу време да се врати се во нормала, но јас не се откажувам“, изјави Јелена и додаде:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Kostov (@kostovjelena)

„Најтрауматично ми беше тоа што син ме виде како паѓам. На никој не кажав за тоа, не се огласив ни тогаш, па нема ни сега, но верувајте ми да можам би го избришала тоа од сеќавање“, вели пејачката.

Костов неодамна започна да настапува, а првиот настап и беше на свадбата на фудбалерот Александар Митровиќ.

Останати вести од Радио Милева