Радио Милева
ново

И победникот на „Ѕвездите на Гранд“ пристигна кај Дарко Димитров: Се “крцка“ нова музичка победа во студиото кај „мајсторот за музичко дело“

И победникот на „Ѕвездите на Гранд“ пристигна кај Дарко Димитров: Се “крцка“ нова музичка победа во студиото кај „мајсторот за музичко дело“

И победникот на „Ѕвездите на Гранд“ пристигна кај Дарко Димитров: Се “крцка“ нова музичка победа во студиото кај „мајсторот за музичко дело“

Дарко Димитров е македонески текстописец, композитор и продуцентот односно со еден збор „мајстор за музичко дело“.

Многумина како од македонската, но и од регионалната естрада доаѓаат на негова адреса и од неговото студио излегуваат голем број на хитови.

По Антониа Гиговска, Тамара Тодевска, Лина Пејовска, Анастасија Ражнатовиќ, Луна Ѓогани, Емина Јаховиќ, Наташа Беквалац, Илма Карахмет…..сега во студиото на Димитров пристигна и победникот на претходната сезона на „Ѕвездите на Гранд“, Махир Мулалиќ.

Дарко на својот „Инстаграм“ сподели заедничка фотографија од неговото студио, а во описот напиша – „нова музика е на патот“.

Што подготвува нашиот композитор за победникот на музичкото шоу останува да слушнеме.

За потсетување, Мухир Мулалиќ победи во последната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ која траеше речиси две години поради коронавирусот. Тој беше под менторство на Марија Шерифовиќ, а неговата победа ја посвети на неговата мајка која почина од корона додека тој се натпреваруваше во музичкото шоу.

Дали Махер подготвува некоја балада или повесела песна останува да видиме.

фото: принтскрин/инстаграм/дарко димитров/махер мулалиќ

Останати вести од Радио Милева