Радио Милева
последно збогум за некогашната љубов

И Оливер Мандиќ дојде да се прости од Марина: Беа четири години во врска, таа му ги напиша најубавите љубовни текстови и откако ракинаа, долго патеше по него! (ФОТО)

И Оливер Мандиќ дојде да се прости од Марина: Беа четири години во врска, таа му ги напиша најубавите љубовни текстови и откако ракинаа, долго патеше по него! (ФОТО)

Оливер Мандиќ, некогаш неприкосновениот, контроверзен пејач на ЈУ естрадата,  пристигна на погребот на Марина Туцаковиќ, која денеска треба да биде погребана на Новите гробишта во Белград покрај, како што беше нејзината желба, нејзиниот син Милош, кој почина пред 13 години.

Оливер, придружуван од Јелена и Жика од групата „Зана“, пристигна на погребот, без да изусти збор, со наведната глава влезе во капелата за да изрази сочувство и испрати последен поздрав до некогаш неговата сакана Марина.

Да потсетиме, Марина ги напиша најубавите љубовни песни за многу наши пејачи, а малкумина знаат дека таа беше во четиригодишна врса само со едн од нив. Имено, во седумдесеттите години на минатиот век, Марина беше во љубовна врска токму со пејачот Оливер Мандиќ, кој во тоа време беше на почетокот на својата музичка кариера. Иако во јавноста речиси и да не се зборуваше за оваа романса, тие двајца беа вљубени четири години, а Оливер еднаш потврди дека по раскинувањето, Марина долго патела и страдала по него.

Фото: Курир.рс

Останати вести од Радио Милева