Радио Милева
„гол“ перформанс?

И наша Марјана како Карлеуша: Лото водителката предизвика конфузија, дали носи нешто под наметката што се вее широко или глетката е само оптичка илузија за око? (ВИДЕО)

И наша Марјана како Карлеуша: Лото водителката предизвика конфузија, дали носи нешто под наметката што се вее широко или глетката е само оптичка илузија за око? (ВИДЕО)

Откако меѓу првите ја отвори летната сезона, соблекувајќи се во костими за капање во различни дезени, што заради сончање, што заради реклама,  Марјана Станојковска повторно привлекува внимание со своето најново еротско издание.

Според локацијата, најверојатно во прашање е Охрид и неговата езерска шир, а според глетката, лото убавицата одново задава немир… Особено на посилниот пол со својот „гол перформанс“ на едно езерско пристаниште, каде веејќи го своето мастило сино здолниште или наметка, Марјана ве остава во чудесна глетка… И дилема, која предизвикува конфузија:  Дали водителката носи нешто под наметката што се вее широко или глетката е само оптичка илузија за око?

На прв поглед се чини дека под наметката лото девојката е сосема гола, од глуждови до препони, но ако подобро се загледате во успорената снимка ќе видите дека се работи само за „лажна перцепција“, случајно или намерно вклопена во модната концепција на оној што трикот го замислил и го погодил моментот, па максимално го постигнал ефектот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay)


Зашто ова на Марјана Станојковска во многу што потсетува на она што неодамна го направи Јелена Карлеуша кога сите се прашуваа дали поп-фолк дивата на снимање во „Гранд“ само фиктивно или и фактички дојде без гаќички?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Фото/видео: Инстаграм принтскрин/marjanamay/karleusastar

Останати вести од Радио Милева