Радио Милева

И Лила се приклучи на предизвикот „10yearschallenge“: Вака изгледаше водителката пред 10 години

И Лила се приклучи на предизвикот „10yearschallenge“: Вака изгледаше водителката пред 10 години

Во технлогијата и на социјалните мрежи се повеќе има нови опции и новитети.

Деновиве на интернет владее новиот тренд „10yourschallange“ односно предизвик кој се однесува на тоа да објавите ваша фотографија како сте изгледале пред 10 годни и како изгледате денес.

Многумина го прифатија овој предизвик и на социјалните крежи почнаа да објавуваат фотографии.

Меѓу нив и дел од македонските јавни личности кои немаа ништо против да се потсетат на тоа како изгледале пред 10 години.

Кај некои разликата е мала, а ка некои е воочлива.

Македонската водителка Лила Филиповска на својот „Инстаграм“ објави фотографија од 2009 година и нова фотографија од 2019.

Во тој период Лила имала руса коса, но уште тогаш имала витка фигура и згодно тело.

Погледнете ја фотографијата и процените колку се променила водителката на „Се или нешто“ за 10 години.

Останати вести од Радио Милева