Радио Милева
Минимализмот за многумина беше ништо

И јавноста знае да претера: Ким Кардашијан за првпат сакаше да биде скромна, но и така не им удоволи на следбениците (фото)

И јавноста знае да претера: Ким Кардашијан за првпат сакаше да биде скромна, но и така не им удоволи на следбениците (фото)

Ким Кардашијан традиционално го слави Божиќ во својот дом, а како и секоја година, старлетата го уредува по нејзин вкус.

Меѓутоа, оваа година, откако на своите обожаватели им покажа што решила да направи – сите се шокирале и „удриле“ по неа.

„Во мојата куќа сè е минимално“, напишала Кардашијанката на почeтокот на видеото кое го објави на социјалните мрежи, а на кое се гледа како изгледа нејзиниот дом.

Ким објасни и што сакала да постигне со таа декорација:

„Мислам дека хаосот во светот е толку голем, што кога ќе се вратам дома сакам да биде навистина тивко и сакам сè да изгледа смирувачко“.

Сепак, ова видео не им се допаднало на нејзините фанови, па следувале брутални осуди.

„Ова навистина личи на „5 пари“, „Толку пари и толку ништо“, „Наместо пијанист, можела да ангажира дизајнер на ентериер“, „Каква лоша декорација за богат човек“, се само дел од коментарите.

фото:Инстаграм оринтскрин

Останати вести од Радио Милева