Радио Милева

И Хана, ќерката на Тамара Тодевска има „Тик ток“ – ова е првата нејзина објава (видео)

И Хана, ќерката на Тамара Тодевска има „Тик ток“ – ова е првата нејзина објава (видео)
фото: инстаграм/тамаратодевска

Социјалните мрежи се дел од нашето секојдневиe, па преку нив редовно се информираме за нови случувања, актуелни настани, се информираме за  нашите пријатели каде се и што прават, па дури и самите ние како корисници понекогаш објавуваме постови.

Фејсбук и Инстаграм веќе одамна се актуелни кај популацијата, но она што во последно време е актуелно и апликација на која навалија голем број на луѓе е „Тик ток“.

„Тик ток“ користат и познати и анонимни, талентирани, аматери.. а ова нова платформа освен тоа што стана популарна кај луѓето, има разни видеа кои ќе ве насмеат и ќе ви го направат расположениeто.

И јавните личности навалија на „Тик ток“, а меѓу нив се: Миа Костова, Тијана Дапчевиќ, Марјана Станојковска, Марио Арангеловски, Сања Сани Гроздановска и многу други.

Македонската пејачка Тамара Тодевска редовно е акутелна на социјалните мрежи особено на „Инстаграм“, а таму често знае да сподели интересни и слатки фотографии од своите деца Хана и Дарен.

фото: инстаграм/тамаратодевска

Во една прилика, Тодевска исткана дека се размислувала да отвори „Инстаграм“ на својата ќерка Хана затоа што е многу интересна, но сепак се предомислила.

Меѓутоа, наместо „Инстаграм“, Хана доби „Тик ток“. Ќерката на македонската пејачка доби профил на оваа нова апликација.

Тодевска се пофали дека нејзината ќерка има „Тик ток“ и ги замоли корисниците да ја заследат.

фото: принтскрин/инстаграм/тамаратодевска

Досега Хана има две видеа на профилот, а ова е нејзината прва објава на „Тик ток“.

@hanadimitrovska♬ Baby Shark – Pinkfong

Останати вести од Радио Милева