Радио Милева
поддршка

И Хајди Клум следи Европско првенство во фудбал: Манекенката се соблече, па откри за кого навива

И Хајди Клум следи Европско првенство во фудбал: Манекенката се соблече, па откри за кого навива
фото: Профимедиа

Манекенката Хајди Кулм го следи Европското првенство во фудбал, а сега откри и за кого навива.

Имено, Хајди на својот „Инстаграм“ објави фотографија на која е во фудбалски дрес и испрати порака до фановите.

„Германија, среќно денес“, напиша моделот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

Дресот кој го претвори во топ едвај ги прикраваше градите, а го искомбинира со долен дел на костим за капење.

Сепак, Германија изгубија од Франција со резултат 1:0.

Познатата манекенка овие денови има многу работа бидејќи ќе биде водителка.

Имено, Хајди ќе го води шоуто “America’s Got Talent”, кое неодамна започна со снимање.

Останати вести од Радио Милева