Радио Милева
мислење

И Ѓорѓе Давид го прокоментира доаѓањето на Цеца во „Ѕвездите на Гранд“: „Сакам да видам како и работи мозокот“

И Ѓорѓе Давид го прокоментира доаѓањето на Цеца во „Ѕвездите на Гранд“: „Сакам да видам како и работи мозокот“

Светлана Цеца Ражнатовиќ е новиот член на жирито во „Ѕвездите на Гранд“ наместо Јелена Карлеуша.

Рокерот Ѓорѓе Давид сега ја прокоментира промената и доаѓањето на Цеца во музичкото шоу.

„Навистина многу се изненадив. Навиката е чудо и предрасудите исто така се чудо. Меѓутоа, во последните две сезони моите предрасуди паднаа во вода кога премногу ја засакав Вики Миљковиќ, а порано имав многу поразлично мислење за неа. Сакам да ја запознам Светлана, да видим каква е, како и работи мозокот, колку е брза во реакција, колку е подготвена да одговори, да влезе во дуел, колку е подготвена да поддржи и да се спротивстави, да им се посвети на учесниците бидејќи тоа се очекува од нас“, вели рокерот.

„Од авион се гледа дека нема мирна енергија. Пред камерите е мирна, но ова е некој друг вид појавување пред камери“.

„Ми се случуваше во емисијата најстрашно да се скараме околу кандидатот додека сме во тој циркус. Јас имав напади кон Ана и Снежана, па после со денови им се јавував да се извинувам. Овде е најважно да ја сочувате главата и да одвоите приватно од професионално“, вели  Ѓорѓе Давид.

Инаку, Јелена соопшти дека го напуштила музичкото шоу бидејќи сака да се посвети на издавањето и промоцијата на нејзиниот нов албум.

фото: никола томиќ/ата имагес/инстаграм

Останати вести од Радио Милева