Радио Милева
маскирана... по цело тело

„И да ти е златна носи си ја“: Сите носат заштитна маска преку лицето, само Карлеуша носи долна облека во облик на маска, таму долу… и тоа златна (ВИДЕО)

„И да ти е златна носи си ја“: Сите носат заштитна маска преку лицето, само Карлеуша носи долна облека во облик на маска, таму долу… и тоа златна (ВИДЕО)

Дека Јелена Карлеуша има нов стајлинг не е никаква нбовост. Не е ниту вест дека русокосата со него одново шокира… Напротив, на тоа веќе јавноста оддамна е навикната. како што се навикнавме да носиме заштитни медицински маски преку лицето во корона пандемијата.

Кога сме веќе кај маските и стајлингот, заштитни маски преку лицето носат сите, а само  Карлеуша носи долна облека во облик на маска, таму долу… И тоа златна!  затоа одново е и шокантно-уникатна, провокативна, пристојно перверзна, единствена…

Имено поп-фолк дивата во своето последно модно изданије се појави во долна облека од цврст материјал во златна боја, а гаќичките имаа облик на маска…

До душа, не баш медицинска, туку повеќе на оние актерските или за маскембал, ама сепак личат на „златна маска“.

Оние кои ја видоа останаа фасцинирани, шокирани, зачудени… Некои од нив дури и во прашалници, што тоа штити поп-фолк дивата таму долу под маската, додека други беа многу попрактични во сопствената недоумица: Дали Карлеуша има време да ја симне маската кога ќе дојде време за вршење физиолошка потреба или во самата маска има оставен простор или дупка, за онаа работа?

Погледот одзади можеби повеќе открива?

Каква и да е, помалку или повеќе (не)практична, следбениците и испратија порака на Карлеуша:  „И да ти е златна, носи си ја“!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Фото: Инстаграм принтскрин/karleusastar

Останати вести од Радио Милева