Радио Милева
им тргна на брак...

И братот на Луна Ѓогани се вери: Адам ја запроси девојката (ФОТО)

И братот на Луна Ѓогани се вери: Адам ја запроси девојката (ФОТО)

Не само Луна туку и братот на Луна Ѓогани, Адам, ја сподели убавата вест од својата веридба со своите следбеници на социјалните мрежи.

Имено, Адам реши да ја запроси својата девојка, а таа се согласи.

„Таа рече – ДА! Те сакам многу, љубов“ – напиша Ѓогани во описот на фотографијата на споменатата социјална мрежа.

Адам Ѓогани го објави овој посебен момент на своето стори на Инстаграм, а еве како изгледаше мигот на одлука:

Останати вести од Радио Милева