Радио Милева
парите не и се проблем

И Анастасија пристигна во Катар: Поддршка за момчето и уживање за своја душа (ФОТО)

И Анастасија пристигна во Катар: Поддршка за момчето и уживање за своја душа (ФОТО)

На денот кога нашиот северен сосед ќе дебитира на Светското првенство во Катар, а пејачката Анастасија Ражњатовиќ по тој повод утрово допатува во Катар.

Таа од трибините директно ќе им ја даде поддршката на фудбалерите, особено на нејзиното момче – Немања Гудељ.

Младата пејачка објави видео на својот Инстаграм и покажа како ужива во Катар пред натпреварот со Бразил.

Анастасија сними селфи видео додека ужива во ресторан на врвот на облакодер со прекрасна панорама на Катар и пустината.

Во црн топ и сина кошула Анастасија го покажа своето затегнато тело и ги остави следбениците воодушевени.

Инаку, како што и самата неодамна откри, во Катар ќе помине неколку дена, можеби и една недела, во зависност од успехот што ќе го постигнат српските репрезентативци, се со цел да го бодри своето момче, Немања Гудељ.

 

Останати вести од Радио Милева