Радио Милева
нова верзија

Хрватскиот водител Данијел Петко го ископира новиот спот на Јелена Карлеуша за песната „Karlybitch“ (видео)

Хрватскиот водител Данијел Петко го ископира новиот спот на Јелена Карлеуша за песната „Karlybitch“ (видео)

Хрватскиот водител Далибор Петко (44),  еднаш на Инстаграм, со помош на неговата мајка Катица, го имитираше настапот на Констракта на Евровизија.

Тој сега, облече светло зелен фустан со маска на лицето и ја отпеа „Karlybitch“, а нова песна на Јелена Карлеуша, за која спотот наводно чинел 250.000 евра.

Во потписот на видеото, во кое во негова верзија го ископира и „металниот стајлинг“ кој го играат балони од хелиум, водителот напиша дека „вака ќе изгледаше видеото доколку Карлеуша имаше буџет од 200 евра“.

Ова видео го сподели и самата Карлеуша, и му прати на Далибор огнени емотикони.

А како сето тоа тој го направил и како изгледаше новата верзија со скромен буџет погледнете го видеото во продолжение:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dalibor Petko (@daliborpetko)

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Останати вести од Радио Милева