Радио Милева
која лета во облаци?

Хрватската пејачка ја ископира Карлеуша: Букет од балони и бел фустан за роденден (ФОТО)

Хрватската пејачка ја ископира Карлеуша: Букет од балони и бел фустан за роденден (ФОТО)

На естрадната сцена отсекогаш се крева прашина кога една од пејачките ќе го ископира стајлингот на колешката.Кога станува збор за домашната јавна сцена, пејачката која е пример за многу колешки, кога станува збор за стилот наоблекувањето, дефинитивно е Јелена Карлеуша.

Српската поп-фолк дива во август се фотографираше за насловна страна на едно познато списание, а повод  беше нејзиниот роденден.Таа позираше во долг бел фустан и во рацете држеше дузина нежно розови балони, додека над неа се протегаше синото небо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Не мина долго време, кога и хрватската пејачка, Маја Шупут, позираше за својот роденден во речиси идентично издание.Разликата што се гледа е тоа што Маја се одлучила за покус фустан од Карлеуша.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by majasuput (@majasuput)

И да… Карлеуша е сликана како да лета меѓу облаци, а Маја вербално се пофалила дека се чувствува како да е… „летната во облаци“… на покривот на светот!

Фото: Инстаграм принтскрин/karleusastar/majasuput

Останати вести од Радио Милева