Радио Милева
вистински хедонист

„Храната ја сакам повеќе од с*ксот“ – Стоја ги шокираше сите со изјавата, па призна:  „Диета никогаш не сум држела“ (фото)  

„Храната ја сакам повеќе од с*ксот“ – Стоја ги шокираше сите со изјавата, па призна:  „Диета никогаш не сум држела“ (фото)  

Стоја Новаковиќ долго време се бореше со вишокот килограми, а потоа успеа да ја доведе линијата до посакуваниот изглед.

Сепак, таа признава дека храната ја прави среќна, па ги насмеа сите кога рече дека повеќе сака да јаде отколку да има интимни односи.

– Редовно се шегувам и велам дека ја сакам храната повеќе од с*ксот. Некои луѓе можат да имаат односи неколку пати на ден, а јас се опуштам кога ќе седнам и добро ќе се најадам. Секогаш слабеам кога имам напорни тезги, но затоа, кога правам распоред, сакам да уживам и сум вистински хедонист, па секое губење на вагата го надоместувам – вели Стоја и додава. :

-Никогаш во животот не сум била на диета, немам идеална тежина, но убава сум таква каква што сум кога ќе се погледнам во огледало. Задоволна сум како се да е средено на мене и немам проблем да кажам дека не сум манекенски тип. Важно е жената да биде исполнета одвнатре, а помалку е важно какви бројки покажува вагата – низ смеа вели таа. Таа еднаш откри како успеала да ослабе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by S T O J A (@stoja_institucija)

– Имав многу тежок период во тие години. На моја глава имаше коментари: „Ех, види Стоја е дебела, има целулит. Да, има одлична енергија, но треба малку да ослабне“. Јас се заинатив како секоја жена која сака да биде рибетина. Тренирав два пати на ден. Јадев пола виршла цел ден, не знам од каде имав енергија да не  се онесвестам. Пиев цедени портокали, тоа ме одржуваше. Пливање, масажи. Шест месеци бев посветена само на себе. Не ослабев многу, но намалив. Немав мускули, имав вени. Ми беше многу тешко.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/ТВ пинк

Останати вести од Радио Милева