Живот и Стил

Храна со која лесно ќе заспиете

Храна со која лесно ќе заспиете

Ако сакате полесно да заспиете, два часа пред спиење не треба да внесувате тешка храна.

За добар сон можете да изедете јаболко или кајсија.

Бананите ќе ве ослободат од стрес и ќе помогнат побрзо да заспиете.

Освен за појадок, и за вечера можете да јадете овесна каша и таа ќе го смири вашиот нервен систем.

Исто така можете да јадете и мрсна риба која има омега три масни киселини и Б6 витамин.

Пред спиење може да се пие топло млеко или да се јаде грозје.