Радио Милева

Хосе Армандо од „Есмералда“ денес има 53 години, а сега изгледа подобро отколку во младоста (фото)

Хосе Армандо од „Есмералда“ денес има 53 години, а сега изгледа подобро отколку во младоста (фото)
фото:принтскрин

Фернандо Колунга изгледа подобро сега отколку пред 20 години кога го гледавме како Хосе Армандо од мексиканската теленовела која беше хит, „Есмералда“.

Мексиканскиот актер наполни 53 години во март, и не се откажува од изгледот на латино заводник кој се држи одлично.

фото:инстаграм

Тој сè уште е активен со глумата, како и на социјалните мрежи каде редовно има нови објави.

фото:инстаграм

Патем, Колунга по професија е дипломиран инженер, а е роден во Мексико Сити.

Останати вести од Радио Милева