Љубов и Секс

Хороскопски знаци кои се добри љубовници, но не ги бива за врска

Хороскопски знаци кои се добри љубовници, но не ги бива за врска

Велат дека не може да имаме сѐ во животот.

Доколку барате некој кој ќе ви го „запали“ љубовниот живот, сигурно ќе побарате еден од овие четири хороскопски знаци. Но, бидете подготвени дека нивниот ефект во сексот е обратнопропорционален со ефектот на сѐ друго во нивниот живот.

Тие се совршени љубовници, но животот со нив не е воопшто лесен. Дали се согласувате?

Овен

Ако спиете со Овен, подгответе се за многу незаборавни ноќи по ред. Претставниците на овој знак се непоколебливи во едно: да бидат најдобрите со кои сте биле. Многу е едноставно: Овенот сака да биде оној кој никогаш нема да го заборавите и има големи шанси да излезе дека е вистина. Сепак, памтењето може да ви биде заматено во однос на неговата сексуална изведба кога ќе се сетите дека никогаш не се појавил на втор состанок или дека не се согласува со сè во кое вие верувате во животот, па дури и ви го покажал на начин што ќе сфатите дека со него не може да се преговара.

Запомнете: Овенот е секогаш во право, па откако ќе ве заведе и ќе ве доведе до кулминација, подгответе се да ја слушнете неговата животна приказна, за тоа колку е важен и колку се важни неговите сопствени искуства во однос на она што сте го доживеале. Ова може да ве натера да сакате веднаш да го оставите, освен ако не сакате само добар секс.

Скорпија

Колку и да се добри љубовници, за Скорпиите треба двапати да размислите дали физичкото задоволство е вашата единствена цел. Не ги интересира вашето одобрување бидејќи се прилично самоуверени во оваа област. Оваа ароганција може да направи да изгледаат шармантно, но тоа е и врвот на сантата мраз и брзо ќе сфатите дека не сметаат на вас. Ако лесно се заљубите во добар љубовник, бидете внимателни со Скорпијата бидејќи може да ви ги уништи соништата.

Близнаци

Близнаците имаат тенденција да сакаат да им угодуваат на другите. А тоа најдобро се одразува во спалната соба каде типичен претставник на овој знак сака да знаете дека се грижи за вашето задоволство. Ова може да биде примамливо на почетокот, додека не одлучи дека сака да работи со вас за да станете подобра личност отколку што сте, дури и ако не сте сфатиле дека тоа ви е потребно.

Лав

Лавот е напорен за сѐ освен за секс. Типичниот Лав е голем љубовник и се гордее со тоа. Ќе уживате во моментите и нема да се покаете додека не дојде време да се поврзете со него. Еве вака да објасниме: не очекувајте разговор после секс. Спиењето со Лав е убаво додека не дојде моментот кога сакате нешто повеќе од секс.

извор: кајгана