Радио Милева
нова љубов

Холивудскиот актер го исклучува правилото „25“: Леонардо Ди Каприо се обидува да го придобие овој светски познат модел (фото)

Холивудскиот актер го исклучува правилото „25“: Леонардо Ди Каприо се обидува да го придобие овој светски познат модел (фото)

Холивудскиот актер Леонардо ди Каприо и манекенката Џиџи Хадид веќе ја подигнаа својата романса на повисоко ниво, но сè уште полека се движат, велат изворите.

За 47-годишниот актер и 27-годишната манекенка веќе некое време се шпекулира дека се поврзале преку заеднички пријатели, но сега тие почнаа сами да излегуваат на состаноци.

– Тој не е некој што несериозно ги сфаќа врските, па решија да одат полека – објаснува изворот.

Неодамна беа видени заедно на забава приредена од пријателите на ди Каприо, Ричи Акива и Дерен Дзиенсиол.

Според изворот на списанието „Page Six“, новата двојка исто така била видена заедно минатата недела, но инсистира дека сè уште се запознаваат.

Актерот и манекенката се сретнале неколку пати во текот на годините, но никогаш до сега немало ништо романтично меѓу нив.

Романтичните гласини започнаа откако беа видени како се дружат на отворањето на клубот на Менхетен на пријател во јули.

Новата врска доаѓа откако ѕвездата на Титаник и модел Камила Морон ставија крај на нивната четиригодишна врска, само неколку месеци откако таа наполни 25 години.

Познатиот американски актер очигледно го проширува својот возрасен опсег откако стекна репутација дека раскинал со неговите девојки кога ги наполниле своите дваесетти.

Инаку, Хадид со поранешното момче Зејн Малик ја има двегодишната ќерка Каи.

– Со или без неа, Ди Каприо излегува секоја вечер – вели изворот.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Zayn/Профимедиа

Останати вести од Радио Милева