Радио Милева
вредеше

Хит видео: Северина падна среде концерт во Врњачка Бања (видео)

Хит видео: Северина падна среде концерт во Врњачка Бања (видео)

Хрватската пејачка Северина Којиќ на 17 јули одржа настап во Врњачка Бања.

Пејачката била расположена пред многубројната публика која пристигнала да ги слуша нејзините големи хитови.

Северина која била расположено пеела и играла на сцената, во еден момент доживеала пех. Имено тaa се сопнала од звучникот кој се наоѓал во сцената и паднала.

Нејзините музичари веднаш пристигнале да и помогнат додека таа седела на сцената и заедно со публиката се смееле на урбенесното паѓање.

Меѓутоа, нејзиното паѓање не било безболно. Имено, таа ја повредила кичмата, но за среќа не е ништо сериозно.

„Еве заврши концертот…Беше фантастично. Малку ја повредив кичмата, но вредеше….“, порача пејачката.

Видеото од паѓањето погледнете го подолу.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

фото: Инстаграм/северина

Останати вести од Радио Милева