Радио Милева

ХИТ: Ако Меган беше од Македонија вака ќе изгледаше како невеста (фото)

ХИТ: Ако Меган беше од Македонија вака ќе изгледаше како невеста (фото)

Социјалните мрежи пламнаа од објави на денот на венчавката на принцот Хари и актерката Меган Маркл, но и наредниве денови.

Од позитивни до негативни критики се ширеа низ светот, а секој имаше своја страна и гледиште на големиот кралски чин.

Но, најмногу критики доби тазе принцезата Меган која ја критикуваа за многу нешта.

На социјалната мрежа Твитер се појави и една шега од која членовите на заедницата се помајтапија со тоа како би изгледала Меган ако беше Македонка.

Бидејќи невестата имаше многу малку шминка, ако се „водеше“ по нашите трендови во невестинско шминкање, таа ќе изгледаше вака:

Останати вести од Радио Милева