Радио Милева
Времето си лета...

Хелена Роза стана мајка на 21 година, а еве како изгледаше тогаш со едногодишната Кјара во рацете (фото)

Хелена Роза стана мајка на 21 година, а еве како изгледаше тогаш со едногодишната Кјара во рацете (фото)

Поранешната ТВ водителка Хелена Роза за првпат стана мајка на 21 година и ја роди ќерката Кјара која сега има 23 години.

Да се биде мајка е најубавиот благослов од Бога, а тие убавини кои Бог и ги дава на душата, на Хелена и се случија уште еднаш кога во 2017 година го доби синот Тиан.

Мајката целиот живот за сеќава на сите моменти со децата, тие растат, но во нејзините очи секогаш остануваат деца.

Кјара денес има 23 години, додека Тиан овој месец јули ќе наполни пет.

Иако веќе долго време живеат во Нов Зеланд, Хелена и нејзиното семејство, често се дел од домашните медиуми, а да се биде медиумски експониран за нив е некако природно.

Хелена со Кјара ја красеше насловната страница на тогашниот весник Вест пред повеќе од две децении, фотографија која со задоволство преферира да ја сподели и да се потсети на истата.

Млада, бујна, провокативна, Хелена е секси мама, како тогаш, така и денес.

Периодов осамнаа наслови дека Хелена изгледа одлично на една прослава, а веруваме дека ваквите наслови и годат и ја радуваат што Македонците не ја заборавиле иако не е во својата родна земја.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kjara (Kiara) Golja (@kjaragolja)

Тука е написите и за Кјара која израсна во вистинска убавица, која како и мама во ова време на естетски корекции го почитува природното.

Останати вести од Радио Милева