Радио Милева

Хелена Роза предизвика стотици реакции на Фејсбук поради објавата каде во фокус ја стави Сузана Турунџиева (фото)

Хелена Роза предизвика стотици реакции на Фејсбук поради објавата каде во фокус ја стави Сузана Турунџиева (фото)
фото:хелена роза/сузана турунџиева/принтскрин/инстаграм

Сузана Турунџиева денививе на социјалните мрежи објави фотографија која првин позитивно ги изненади следбениците, а потоа истата се најде и во медиумите поради својата атрактивност.

Имено, Сузе тренираше по бикини во теретана, односно удираше на боксерска вреќа.

Нејзиното улрта фит и секси издание собра само ласкави комплименти, а сега нејзината екс-колешка, водителката Хелена Роза од Нов Зеланд и поласка за ова.

Таа ја објави актуелната фотграфија на Сузе и потенцираше на дека дека не мора да им се восхитуваме на изгледот само на светските ѕвезди, туку дека и кај нас имаме дами кои изгледаат светски.

фото:сузана турунџиева/принтскрин/фејсбук

-Се восхитуваме на странски ѕвезди како ли изгледале, а забораваме на нашите. Секако за мене физичкиот изглед и негата на жедна жена ми е битна и искрено многу почитувам кога некоја жена изгледа вака на 50 години, пишува Хелена во својот коментар за Сузана.

Објавата предизвика стотици реакции, но и доста коментари во кои се согласуваат со искажаното.

Сузе не и остана должна и набрзо и возврати на Хелена:

-Ти благодарам драга, секоја жена изгледа, така како што ќе одлучи да изгледа. Јас одлучив вака, напиша Турунџиева.

Инаку, за Турунџиева јогата, трчањето, пешачењето, вежбањето во теретана… редовно се наоѓаат на нејзината агенда за здрав начин на живот. Резултатите…. И повеќе од јасни!

Останати вести од Радио Милева