Радио Милева
Искрен

Харис Џиновиќ отворено проговори за Џина: „Мојата ќерка не треба да се фотка како старлета!“

Харис Џиновиќ отворено проговори за Џина: „Мојата ќерка не треба да се фотка како старлета!“

Пејачот Харис Џиновиќ моментално ги полни батериите и се подготвува за работното лето кое е пребукирано со термини за настапи, а сега разговараше и зо својата ќерка Џина Џиновиќ и нејзините фотографии кои ги објавува на социјалните мрежи.

Во медиумите често се појавуваат наслови за провокативни фотографии од вашата ќерка Џина. Како ги коментирате нејзините објави на социјалните мрежи?

-Таа е убава девојка, не треба да се фотографира како старлета, ниту пак тоа го прави. Важно е се што прави е во границите на пристојноста и јас го поддржувам тоа. „Таа никогаш немала провокативни фотографии, се грижи за себе, за своето семејство и за впечатокот што го остава кај другите“, изјави Харис за Аваз.

Успевате ли подеднакво да се посветите на кариерата и семејството?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Djina Dzinovic (@djinadzinovic)

– Среќа што работата ми е таква што најчесто сум слободен, не се концертите секој ден. Мило ми е поради тоа и сакам да поминувам време со моето семејство. Како и секоја работа, некој работи од 8 до 16 и може да се усогласи, така и јас.

фото:Принтскрин Ата имиџис/Курир телевизија