Радио Милева
тензично

Хаос во студиото: Цеца излезе од контрола и го нападна Мили – „Ти си ништо!“

Хаос во студиото: Цеца излезе од контрола и го нападна Мили – „Ти си ништо!“

Цеца Ражнатовиќ од моментот кога влезе во жирито на „Ѕвезде Гранда“ е во конфликт со Александар Милиќ Мили, кој порано и беше соработник на бројни песни, но и на концерти.

Цеца и Мили почнаа да се препираат за време на емисијата, а се кулминираше кога се судрија за еден кандидат кој ја пееше песната на Ражнатовиќ.

Бидејќи натпреварувачката се двоумеше дали да ги земе за ментор Мили или Цеца, Милиќ гордо истакна дека знаете кој прави ѕвезди и во конкуренција и надвор од неа.

– Чекај, каква ѕвезда ти направи? Мене сигурно не, јас бев Цеца пред да ја земеш гитарата – налутено рекла Цеца, а откако натпреварувачката го избрала Мили за свој ментор, таа разочарано рекла:

– Ќе те спасувам, ти го одбера Мили, кој воопшто не се занимава со таква музика! Па каде е правдата?

Но, кавгата меѓу поранешните колеги не заврши тука, туку продолжи во текот на целата емисија што ќе ја гледате следната сабота.

– Кога пејачот организира концерт, публиката не доаѓа кај Мили, туку кај Цеца на концертот – истакна таа, а откако Мили низ смеа ја потврди нејзината приказна, му се заплетка:

– Препотентен си, ти благодарам многу!

– Што сум јас? – праша Мили, а таа како од топ му одговори:

-Ти си ништо!- заврши Цеца со изјава која изненади.

фото:ТВ Прва принтскрин

Останати вести од Радио Милева