Радио Милева
си личат?

Хаос на социјалните мрежи: Јована Јеремиќ ја споредија со Лејди Гага (видео)

Хаос на социјалните мрежи: Јована Јеремиќ ја споредија со Лејди Гага (видео)

Водителката на „Ново викенд јутро“, Јована Јеремиќ не само што е популарна во Србија, туку изгледа и во светот.

Водителката секогаш наоѓа начин да направи интересна атмосфера во студиото, да ги воодушеви гостите и публиката.

Водителката внесе и новитети во емисијата кога го внесе ѕвончето „Ring for kiss“ кое го користи кога има тензии во студиото и сака да ги смири „страстите“ меѓу гостите.

Снимките од нејзината емисија се популарни на социјалните мрежи, а таа ги споделува со фановите.

Меѓутоа, она што најмногу привлече внимание е што еден корисник на Твитер ја спореди Јована Јеремиќ со Лејди Гага.

„Лејди Гага стана водителка?“, напиша тој на социјалните мрежи мислејќи дека Јована потсетува на познатата пејачка од почетокот на кариерата.

фото: тањуг/ап/принтскрин

Останати вести од Радио Милева