Радио Милева

Хајди Клум стана предмет на исмејување поради нејзиниот изглед: „Изгледа како да ставила јорган на себе“

Хајди Клум стана предмет на исмејување поради нејзиниот изглед: „Изгледа како да ставила јорган на себе“
фото: Профимедиа

Хајди Клум привлече големо внимание кога се појави на доделувањето на „amfAR“ наградите во Њујорк.

Хајди со својот избор ги остави во шок своите фанови, но и модните критичари кои нема пофални зборови.

Манекенката се најде на мета на исмејување поради несекојдневниот крој на фустанот.

фото: Профимедиа

„Изгледа како да ставила јорган на себе и се тргнала на наградите“ е еден од коментарите.

фото: Профимедиа

Моделот често знае да направи модни грешки, но ниту еден не е како овој. За разлика од стајлингот, Клум имаше беспрекорна шминка и фризура.

Останати вести од Радио Милева