Радио Милева
на премиера

Хајди Клум е неуморна провокаторка: На свечен настан облече фустан од кој изгледаше како да е гола (фото)

Хајди Клум е неуморна провокаторка: На свечен настан облече фустан од кој изгледаше како да е гола (фото)

Манекенката Хајди Клум (49) не престанува да не изненадува со своите жешки изданија иако е во петтата деценија од животот.

Хајди на премиерата на филмот „Аватар“ се појави во многу смел фустан, кој повеќе открива отколку што покрива.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

Сензуалниот од на популарната манекенка ги остави без здив сите присутни, а ако подобро го погледнеме фустанот ќе видиме дека тој нема дефинирана форма, туку совршено ја следи линијата на телото.

Исто така, не треба да се изостави еден детаљ, односно шлицот на фустанот кој ги нагласи долгите и витки нозе на Хајди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Heidi Klum (@heidiklum)

Заедно со елегантниот фустан, Клум избра и „мокра“ фризура и проѕирни потпетици, па изгледаше како вистинска принцеза.

фото:Инстаграм

Останати вести од Радио Милева