Радио Милева
модерна

Гвен Стефани ги сподели првите фотографии од свадбата со шест години помладото момче

Гвен Стефани ги сподели првите фотографии од свадбата со шест години помладото момче
фото: инстаграм

Пејачката Гвен Стефани ги сподели своите први фотографии од свадбата со Блејк Шелтон.

Парот се венчал во ранч на Оклахома,, во капелата која тој сам ја изгради за да се венча во неа со Гвен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AllNewsInc (@allnewsinc)

Таа носеше венчаница со потпис на „Vera Wang“ која била шиена специјално за неа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Margherita5 (@lesposedimargherita5)

Венчаницата во горниот дел е со корсет со срцевидно деколте и кратко здолниште од тул, но за формалниот дел беше додадено долго здолниште од тук и вел на кој е извезена интимна порака.

Меѓутоа, за коктел фустан таа го тргна долното здолниште и Гвен ја носи кратката верзија на невестинскиот фустан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by gwen stefani (@gwen.vogue)

Невестинскиот фустан го комбинираше со каубојски чизми од брендот „La silla“.

За потсетување, Гвен и Блејк се верија во октомври 2020 година.

Останати вести од Радио Милева