Радио Милева

„Грода сум што сум гола на 40“: Кејт Винслент снимаше експлицитна сцена со помладата колешка (видео)

„Грода сум што сум гола на 40“: Кејт Винслент снимаше експлицитна сцена со помладата колешка (видео)
фото:принтскрин/јутјуб

Кејт Винслет сними експлицитна сцена со жена и како што вели, многу е горда на тоа.

Актерката истакнува дека е среќна што го покажа своето голо тело во четириесетите години, иако не е исто како порано.

Таа призна дека режисерот на филмот, Френсис Ли, бил нервозен поради нивното снимање, па решила да ја преземе контролата.

фото:принтскрин/јутјуб

“Чувството сигурно не беше како кога ќе јадете сендвич. Јас и Серше сами ја смисливме сцената. Се договоривме како ќе започнеме, како ќе се бакнуваме, што ќе правиме со градите, во кои пози ќе бидеме. Го обележавме ритамот на секоја сцена”, открива таа.

Иако Сеоирс Ронан е скоро половина помлада од неа, таа само се насмеа на помислата на дублерка.

“Да имате таква можност во четириесетите години, да бидете свои, откако ќе родите деца … Дали разбирате што сакам да кажам? Жените навистина немаат храброст за такво нешто”, додаде таа.

Останати вести од Радио Милева