Радио Милева

„Грдата Бети“ денес изгледа сосема поинаку: Се породи, а еве кое име му го даде на бебето (ФОТО)

„Грдата Бети“ денес изгледа сосема поинаку: Се породи, а еве кое име му го даде на бебето (ФОТО)

Ѕвездата на серијата  „Грдата Бети“, американската актерка Америка Ферера, се породи и на свет донесе син.

Америка го роди своето прво дете, машко кое гордите родители му го дадоа името Себастијан.

Актерката е во брак со Рајан Вилијамс, со кого пред да стапат во брак беа во долгододишна врска.


Таа среќната вест веднаш ја сподели со фановите и посака добредојде на свет на својот син.

-Сите сме среќни и здрави, објави актерката.

Останати вести од Радио Милева