Радио Милева
Актуелноста расте, ама и салдото

„Гранд“ не се откажува од Вања Кнежевиќ: Ја дисквалифакуваа, а директорот прави пари од скандалот (видео)

„Гранд“ не се откажува од Вања Кнежевиќ: Ја дисквалифакуваа, а директорот прави пари од скандалот (видео)
фото:јујтуб/првпа телевизија/рас комбо

Вања Кнежевиќ беше дисквалификувана од натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ поради конфликт со жирито, и поради тоа, нејзината популарност нагло скокна.

Видео клипот „Вања Кнежевиќ и Милан Стојчиновиќ – мешавина од песни“ се појави на официјалниот канал на Јутјуб на ова музичко натпреварување, кој беше прегледан над 120 илјади пати во првите пет дена. Како што пренесува „Курир.рс“, „Гранд продукција“ заработи значителна сума пари од овој клип.

Времетраењето на видеото, кое е 26 и пол минути, се зема предвид, како и фактот дека рецензиите доаѓаат од целиот свет. Ова е забележано од некои корисници на социјални мрежи, па затоа има полемики за тоа.

Но, тоа не е сè. Интересно е и тоа што емисиите на натпреварот имаа просечно еден милион прегледи на Јутјуб пред скандалот поради кој Вања Кнежевиќ беше исфрлена од шоуто. После тоа, контроверзното шоу во кое се случи нејзиниот конфликт со член на жирито имаше околу два милиони прегледи, што значи дека заработката на „Гранд“ е двојно поголема, пишува споменатиот медиум.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VANJA KNEŽEVIĆ (@knezevicvanja)

Од скандалот има корист и Кнежевиќ. За една недела, таа доби над 50.000 следбеници на Инстаграм, а бројот на поддршка од луѓе од целиот регион расте од ден на ден.

Доколку се реши да започне независна пејачка кариера во блиска иднина, тоа сигурно ќе и значи, бидејќи ги освои симпатиите на публиката, а веќе докажа дека има талент за таа работа.

Останати вести од Радио Милева