Радио Милева
љубител на домашна...

„Гранд ѕвездата“ Александра Младеновиќ крие дека умее да се напие: „За една вечер можам да испијам и половина шише ракија“ (ФОТО)

„Гранд ѕвездата“ Александра Младеновиќ крие дека умее да се напие: „За една вечер можам да испијам и половина шише ракија“ (ФОТО)

Пејачката Александра Младеновиќ се пофали дека неа засега не и недостасуваат настапи. Покрај тоа, таа открива дека сака да пие ракија и дека во тој момент е прилично весела, опуштена и емотивна. Сепак, таа мора да се крие бидејќи и ветила на мајка си дека нема повеќе да се опива.


„Сè уште не сум имал откажани свирки и не се жалам. Следната недела одам на одмор да се наградам затоа што непрестано работам од јуни. Мислам дека заслужив да се одморам“ – вели сексапилната фолкерка, која кажува како се снаоѓа кога во ситуација  да не и се пее, а мора да ја одработи закажаната свирка.

„Одлично се справувам со тоа, бидејќи кога ќе видам полн клуб и сите оние луѓе кои дошле само мене да ме слушаат, веднаш ми се враќа мотивацијата. Вообичаено пред настапот се карам со себе и велам: „Леле, како ќе пејам, уморна сум, што ќе правам? Сепак, штом ќе излезам на сцената, растурам“ – тврди атрактивната„Гранд ѕвезда“.

На прашањето, дали некогаш  пеела и во празен клуб, Александра е искрена:

„Да, тоа ми се случило  порано и мислам дека не е срамота. Многу околности можат да влијаат на тоа независно, од мене. Мислам дека на сите им се случило, но јас пеам исто. Не ми е гајле дали клубот е полн или празен. И да има 50 луѓе, тие дошле за мене. Затоа се трудам максимално да ги испочитувам.

Кога се пороците во прашање, Александра признава дека понекогаш знае да претера и да испие малку повеќе:

„Да… Сакам ракија. За жал, сега кога мајка ми ќе налета на ова интервју, ќе ме убие. Мајка ми ми вели дека сум изрод во семејството, затоа што пијам ракија, а никој од моите не пие алкохол. Можам да испијам и половина шише за една ноќ“ – тврди расната српска фолкерка.

Фото: Инстаграм принтскрин/aleksandra_mladenovic_

Останати вести од Радио Милева