Радио Милева

Гради на мегдан и голо нараснато стомаче: Вака изгледа Јана Стојановска во шестиот месец од бременоста (фото)

Гради на мегдан и голо нараснато стомаче: Вака изгледа Јана Стојановска во шестиот месец од бременоста (фото)
фото: Принтскрин/јанастојановска

Македонската актерка Јана Стојановска пред крајот на јуни го кажа судбоносното „да“ и заплива во брчаните води со кошаркарот на МЗТ Скопје, Андрија Бојиќ.

Свадбата на Андрија и Јана се одржа во еден ресторан во Белград, а младиот пар сега ужива во првите месеци од заедничкиот живот.

фото: Принтскрин

Тие за три месеци ќе станат и родители на нивното прво дете, за кое велат дека е машко. Додека да се реазлираат во нивните нови улоги кои носат многу обврски и одговорности парот ужива во заеднички одмор.

Јана деновиве позираше во бикини на плажа и го покажа трудничкото стомаче во шестиот месец од бременоста.

фото: Принтскрин/инстаграм/јанастојановска

Со градите и трудничкото стомаче во прв план, Јана позираше на плажа, а под објавата се нижеа само позитивни коментари.

Актерката ги полни батериите пред да се реализира во една од најважните улоги, односно пред да стане мајка.

фото: Принтскрин/инстаграм/јанастојановска

Јана и Андрија се запознале во Скопје, кога српскиот кошаркар пристигна во таборот на македонскиот шампион МЗТ  пред две сезони.

Останати вести од Радио Милева