Радио Милева
голем ден

Гоца Божиновска на својот роденден го доби најубавиот подарок што може да се посака (фото)

Гоца Божиновска на својот роденден го доби најубавиот подарок што може да се посака (фото)

Бојана Родиќ, сопруга на Мирко Шијан, син на Гоца Божиновска, се породи вторпат и роди живо и здраво момче кое го добило старото српско име Вукан. Прославата по повод раѓањето на вториот наследник беше организирана во семејната куќа во Сурчин и траеше до раните утрински часови ноќта меѓу понеделник и вторник.

Меѓу бројните гости и пријатели на куќата, на прославата прва пристигна Злата Петровиќ, најдобрата пријателка на Гоца Божиновска, која не заборави уште еден важен датум.

– Секако дека тука има два подароци. Роденден и на Гоца ми е, Бојана требаше да се породи во февруари, ама еве, сакаше Господ, Господ рече така. Тоа е двојна прослава! Ова е најубавиот роденден на Гоца. И бабата и внукот ќе го прослават роденденот по една цена! – низ смеа рече Злата.

Злата потоа ги пофали Бојана и Мирко и истакна дека многу се сакаат.

– Бојана и Мирко се најубавиот пар што го познавам. Ништо поубаво од љубовта. Се сакаат, љубов не им недостига! Гоца е прекрасна баба. Станав баба пред 15 години, а сега и таа. Посебно е чувството, со ништо не може да се спореди – истакна пејачката.

Освен членовите на поширокото семејство, најсреќна беше Злата, која со микрофонот ги исполни сите музички желби на гордиот тато Мирко. Цела ноќ ја гушкаше и ја опсипуваше со пари.

фото:Инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева