Радио Милева

„Готов сум поради ова“: Вељко Ражнатовиќ ја посрамоти свршеницата!

„Готов сум поради ова“: Вељко Ражнатовиќ ја посрамоти свршеницата!

Вељко Ражнатовиќ, синот на фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ, веќе некое време е во врска со кошаркрката Богдана Родиќ.

Нивните блиски пријатели велат дека никогаш не биле посреќни, а тоа се покажа и со тоа што и ја запроси. Тој одвреме навреме објавува заеднички моменти, но овој пат реши да се пошегува со својата сакана, па објави разговор во кој ја опиша на начин од кој таа веројатно не би се чувствувала пријатно.

-Брате, чувај ја

-Што?

-Јаде се, а на тоа ја означи Богдана, додавајќи го ова:

-Знам дека сум готов поради ова, мислејќи дека таа нема да му го прости тоа иако на објавата стави симболи од „смајли“

фото:инстаграм

Останати вести од Радио Милева