Радио Милева

Горда баба: Снежана Ѓуришиќ се пофали со внуката матурантка која живее во Америка (фото)

Горда баба: Снежана Ѓуришиќ се пофали со внуката матурантка која живее во Америка (фото)
фото:принтскрин/јутјуб

Пејачката Снежана Ѓуришиќ веќе подолго време не ја видела ќерката Маја, која живее во Америка со семејството, поради пандемијата на вирусот Ковид-19.

Сепак, нејзината внука Теодора ја направи горда затоа што матурирала. Музичката уредничка на „Ѕвездите на Гранд“ ја објави фотографијата од внуката матурантка на социјалните мрежи сакајќи да се пофали, но и да и ја покаже на јавноста.

 

View this post on Instagram

 

Moja lepotica je maturirala. Čestitam ti dušo i želum da i dalje budes dobar djak kao i do sada❤??❤❤????

A post shared by Snezana.Djurisic (@snezana.djurisic_) on

„Мојата убавина матурираше. Честитки, мила и сакам да продолжиш да бидеш добар дете како и досега“, напиша баба Снежана, која се надева дека нејзината внука наскоро ќе дојде во посета на Белград за да ја прослават матурата.

 

View this post on Instagram

 

❤❤❤

A post shared by Snezana.Djurisic (@snezana.djurisic_) on

За време на вонредната состојба, пејачката отворено призна неколкупати дека е најзагрижена за нејзината ќерка, внуците Теодора и Лука, како и нејзиниот зет кои живеат во Њујорк и дека единствено олеснување е што секој ден се слушаат.

Останати вести од Радио Милева